Mešani mladinski pevski zbor Gimnazije Škofja Loka

Pevski zbor

Na Gimanziji Škofja Loka  se zelo veliko mladih ukvarja z glasbo. V šolskem letu 2017 - 18 v pevskem zboru poje več kot petdeset gimnazijcev pod taktirko nekdanjega dijaka  prof. Žige Kerta. Mešani pevski zbor je v preteklosti poleg rednih božično-novoletnih koncertov in pomladnih koncertov v maju, ki so postali v Škofji Loki že dobro prepoznavni, imel kar nekaj odmevnih nastopov. Mednje zagotovo sodi nastop v Slovenski Filharmoniji ob obisku angleške kraljice Elizabete II v letu 2008. Pevski zbor je v letu 2009 sodeloval pri izvedbi Škofjeloškega pasijona, kjer je pel zaključno pesem, ki jo je napisal skladatelj Andrej Misson. Tudi v  izvedbi pasijona v letu 2015 se je zbor pridružil pevski izvedbi v zadnjem prizoru. Zbor je gostoval in nastopal na tujih partnerskih šolah in sicer v Freisingu, Trstu, Spittalu in na Danskem. Pevski zbor je v letu 2015 na regijskem tekmovanju odraslih pevskih zborov dosegel srebrno priznanje, uspeh pa je nadgradil še s srebrnim priznanjem na mednarodnem tekmovanju v Bratislavi, v decembru 2015.  V letu 2017 je na mednarodnem tekmovanju v Pragi v kategoriji Pop, jazz in spiritual dobil 1. nagrado in zlato priznanje, v kategoriji mešani zbori pa je prejel srebrno priznanje. v oktobru je na regijskem tekmovanju v Škofji Loki prav tako prejel srebro. V šolskem letu 2017/18 je zaradi velikega števila pevcev nastal še dekliški zbor dijakinj 1. letnikov, ki ga vodi Matevž Močnik.

Koncertna dejavnost in gostovanja v šolskem letu 2016-17

Koncertna dejavnost in gostovanja v šolskem letu 2015-16