Dejavnosti

Dijakom na naši gimnaziji ni nikoli dolgčas. Tudi po tem, ko šolski zvonec oznani konec pouka za ta dan.

Gledališka skupina Ta prstjeni

Pod mentorskim vodstvom profesorjev  na šoli potekajo različne dejavnosti; športni krožki, gledališka skupina, impro gledališčepevski zbor, simfonični orkester, sprostovoljno socialno delo, priprave na tekmovanja v znanju, raziskovalni projekti, strokovne ekskurzije po domovini in v tujino, mednarodno sodelovanje šol, Unesco ASP projekti, projekt MEPI, priprave glasbenih, tujejezičnih in drugih kulturnih prireditev.

Vključevanje dijakov v dejavnosti

Mentorji v začetku šolskega leta dijake obvestijo o programu in urniku dela. Program aktivnosti objavijo na spletni strani šole.

• Aktivno sodelovanje v teh dejavnostih se dijaku upošteva pri obveznih in  izbirnih vsebinah, v obsegu, ki ga skupaj s koordinatorjem OIV določi mentor dejavnosti.
  • Dijaki tudi sami pripravljajo in vodijo različne dejavnosti: šolski časopis, dijaški parlament, družabne prireditve, glasbene in druge prireditve, razstave ipd.