Spomladanski koncert Gimnazije Škofja Loka

Po dveh letih so 6. maja 2022, ob 19. uri gimnazijski pevci lahko ponovno zapeli v živo in sicer na odličnem koncertnem odru Sokolskega doma. Dekliški pevski zbor  in Mladinski mešani pevski zbor sta tokrat nastopila skupaj pod vodstvom Žige Kerta.

Gostje koncerta so bili  člani Mladinskega pevskega zbora OŠ Predoslje. V posebno  veselje pa nam je bilo, da so se nam letos na koncertu ponovno pridružili pevci prijateljske gimnazije Himmelev iz Roskilda na Danskem. Gostoljubno smo jih sprejeli v naše domove, na šolo, predstavili smo jim Škofjo Loko, Ljubljano, Škocjanske jame in Piran in prav lepo je bilo  prisluhnili njihovemu iskrenemu petju na odru in zapeti in na pokoncertnem druženju tudi zaplesati kupaj z njimi.

Spomladanski koncert bomo ponovili  jeseni na Danskem, ko bomo našim danskim pevskim prijateljem vrnili obisk.

Spomladanski koncert si lahko ogledate na spletni povezavi:

Tekst: Ana Prevc Megušar, prof.

Fotografije: Iztok Zupan in medijski krožek Gimnazije Škofja Loka