ENO tree planting

Projekt ENO dan sajenja dreves

ENO Tree Planting Day

ENO Tree Planting DayDan sajenja dreves se tradicionalno odvija 21. septembra, ki ga je OZN razglasila za svetovni dan miru. Sajenje dreves organizira ENO šola, ki ima svoj sedež na Finskem in si prizadeva, da bi s tem projektom do leta 2017 Zemlji vrnili milijardo dreves.

Na Gimanziji Škofja Loka vsako leto sodelujemo v mednarodnemu projektu Eno Tree Planting Day. Na zelenici pred šolo dijaki vsako leto posadijo različno vrsta drevesa.

Sajenje dreves simbolizira upanje in nadaljevanje življenja. S sodelovanjem v projektu želimo dvigniti zavedanje o podnebnih spremembah in o raznolikosti ekosistemov na Zemlji. Drevesa so pljuča Zemlje in s tem, ko povečujemo njihovo število pomagamo celotnemu planetu.

Prof. Mojca Mravlja, prof., Fotorgrafija: Maja Ferle