Šolski sklad

Šolski sklad na Gimnaziji Škofja Loka posluje v skladu z veljavnimi predpisi in dogovori. Osnovni namen šolskega sklada je z zbranimi sredstvi vsem udeležencem v šoli omogočiti boljše pogoje za delo. Sredstva za šolski sklad prispevajo starši dijakov, nadzor nad njihovo porabo pa spremljata Svet staršev in Svet šole.

Starši in dijaki v šolski sklad prispevajo skladno s sklepom Sveta staršev in Sveta šole po 50 evrov (2 x 25 EUR). Svet šole je za šolsko leto 2015/64 potrdil predlog Sveta staršev, da se plačilni nalog za prvi obrok (25 EUR) izda do 15. novembra 2022, po pregledu poslovanja pa se do 1. marca 2023 izda tudi plačilni nalog za drugi obrok.

Sredstva Šolskega sklada se uporabijo:

• za papir za pisna preverjanja pri vseh predmetih,
  • za fotokopije za vsa učna gradiva in fotokopije testnih pol,
  • kot nadomestilo za rabo šolskih atlasov za geografijo in zgodovino,
  • za letopis šole, za izdajanje šolskega glasila dijakov,
  • za vzdrževanje vodnega bara,
  • za uporabo priročnikov in leposlovnih knjig iz šolske knjižnice / berila za maturo/,
  • za uporabo in vzdrževanje računalnikov v knjižnici šole, namenjenih dijakom šole,
  • za plačilo spremljevalcev na strokovnih ekskurzijah in izmenjavah v organizaciji Gimnazije Škofja Loka iz programa izbirnih vsebin,
  • za delno plačilo zunanjih mentorjev za izvajanje nadstandardnih programov pri pripravi dijakov na tekmovanja,
  • za druge namene, ki jih potrdi Svet staršev.

Predsednica Šolskega sklada je Vesna Krvina, prof.

Starše prosimo, da poravnajo dogovorjeni prispevek za šolski sklad, ki šoli delno krije navedene materialne stroške, in s tem omogočijo bolj kakovostno izvajanje pouka.
Starši, ki imajo v Gimnaziji Škofja Loka vpisanih več otrok, vplačajo za vsakega posameznega otroka le prvi obrok (sklep članov Šolskega sklada, junij 2011).
Starše, ki prispevka ne morejo plačati, vabimo, da to pisno sporočijo razredniku ali tajništvu šole.