MEPI - mednarodno priznanje za mlade

MEPIProgram MEPI je eden izmed šestih največjih svetovnih mladinskih programov, ki mlade poleg rednega dela v šoli vzpodbuja tudi k aktivnemu in ustvarjalnemu preživljanju njihovega prostega časa.

Predsednik mednarodnega združenja MEPI je vojvoda Edinburški (mož angleške kraljice Elizabete II), administracijo pa izvaja Mednarodni MEPI urad v Veliki Britaniji, v Londonu.

Koncept programa temelji na osebnem izzivu in mladim predstavlja uravnotežen, netekmovalen program, ki vključuje 4 področja delovanja.
Dijak opravi na vsaki stopnji zahtevano število ur na vsakem od omenjenih področjih:

• prostovoljno delo (različne oblike prostovoljstva, prva pomoč, pomoč dijakom),
  • veščine (ustvarjalne delavnice, igranje na glasbeni inštrument, učenje jezika, računalništva…),
  • rekreativni šport (vse vrste športov)
  • odpravo (2 – 4 dnevni tabor z bivanjem na prostem, odvisno od stopnje).

Program se izvaja v treh stopnjah zahtevnosti - oz. dijak, v starosti od 14. do 25. leta, lahko dobi bronasto, srebrno in zlato priznanje.

Vsak udeleženec piše dnevnik aktivnosti in se občasno srečuje s svojim mentorjem. Po opravljenem programu udeleženci prejmejo mednarodna priznanja, ki jih dijaki lahko kasneje uveljavijo pri vpisu na fakulteto, pri iskanju nove službe, v prošnjah za mednarodne štipendije, kajti priznanja poznajo in upoštevajo v več kot 100 državah po svetu, upamo, da v bodoče tudi pri nas.

Poleg priznanj MEPI prinaša predvsem obilo zabave, druženja, novega znanja in izzivov.

Več informacij o programih MEPI bodo dijaki izvedeli ob začetku novega šolskega leta.

Koordinator projekta:
Gašper Murn, prof.