Slavnostna podelitev zlatih MEPI priznanj

V nedeljo, 10. decembra 2023 je na Brdu pri Kranju potekala svečana podelitev zlatih priznanj programa MEPI pod pokroviteljstvom predsednice Republike Slovenije dr. Nataše Pirc Musar. Po uvodnih govorih predsednice in predstavnice letošnjih zlatnikov in kulturnem programu, ki ga je med drugim oblikovala tudi Vita Renko iz 4. š, je kar 71 mladih iz 11 organizacij prejelo priznanje najvišje stopnje Mednarodnega priznanja za mlade, ki vključuje tri področja: veščino, šport in prostovoljstvo, na zlati stopnji pa še projekt neznani prijatelj. Naša šola je kot ena izmed šol z najdaljšim izvajanjem tega programa imela kar 27 zlatnikov dveh generacij, ki so skupaj s svojimi mentorji priznanja in zlate značke prejela iz rok predsednice RS in predsednice zavoda MEPI Andreje Anžur Černič. Program slavnostne podelitve so povezovali tudi trije dijaki Gimnazije Škofja Loka: David Šuštar, Eva Družinec in Lan Mohorič Bonča.
Prejemniki zlatih MEPI priznanj v letu 2023 na Gimnaziji Škofja Loka so: Samo Čadež, Katja Dolinar, Urša Gaber, Maša Globočnik, Jakob Grašič, Maja Jarc, Mohor Jelenc, Tina Juratovec, Ema Karba, Izak Kokalj, Hana Marenk, Nejc Mohorič, Ela Mohorič, Adja Novinc, Lana Primožič, Vita Renko, Ela Reven, Tjaša Rupar, Lena Skok, Sabina Sladič Oblak, Tina Šmid, Dora Suljanović, David Šuštar, Pia Uljančič,
Miha Zafošnik, Amadej Zalokar, Eva Zupanc.
Vsem dobitnikom iskreno čestitamo ob prejemu zlatega MEPI priznanja.
Tekst: Maja Jarc, 4. a
Fotografije: Zavod MEPI