Pogoji za delo v šoli

• Pouk se izvaja v dopoldanskem času, od 7.15 do 13.50, včasih tudi do 14.40.
  • Malica je v jedilnici Šolskega centra, in sicer za dijake 1. in 2. letnikov od 9.45 do 10.30, za dijake 3. in 4. letnikov od 10.35 do 11.20.
  • Pouk poteka v specializiranih učilnicah, ki imajo sodobno učno opremo.
  • Pouk športne vzgoje se izvaja v športni dvorani ob šoli.
  • Ob šoli je kuhinja Šolskega centra, kjer dijaki lahko dobijo tudi kosilo.
  • Dijaki lahko v šolskem času uporabljajo računalnike v knjižnici - dostop do interneta, priprava seminarskih nalog in učnih gradiv.
  • Pri pouku tujih jezikov so občasno prisotni tudi tuji učitelji (francoščina, španščina, nemščina).
  • Dijaška šolska skupnost sodeluje pri organizaciji in izvedbi obšolskih dejavnosti na šoli.
  • Pester in zanimiv program obveznih in izbirnih vsebin.
  • Šolska knjižnica upravlja z obsežnim skladom učbenikov za izposojo dijakom. Večina dijakov si ob začetku šolskega leta za tretjino nakupne cene izposodi učbenike, ki se za pouk uporabljajo v tekočem letu.
  • Sklad Gaudeamus skrbi za pomoč socialno šibkim dijakom pri realizaciji programov obveznih in izbirnih vsebin.
  • Sredstva zbrana v šolskem skladu so namenjena vsem dijakom za zagotavljanje boljših pogojev za delo.