Pojdi na glavno vsebino

Šolska kronika za november 2019

  • 1. november2019: dan mrtvih, državni praznik;
  • 4. november 2019: roditeljski sestanek s starši in dijaki 2. b in 3. b pred odhodom na strokovno ekskurzijo v Rim, ob 18.30 v učilnici 080, koordinacija: Sonja Gartner, prof. in Gašper Kvartič, prof.;
  • 4. november 2019: delavnica Zdrav odnos do telesa: tattoo, piercing, zobni nakit, uporaba solarijev in ličil, tvegana vedenja, zgodnje zaznavanje bolezenskih sprememb, v sodelovanjuz Zdravstveno vzgojnim centrom Škofja Loka, 1. šolska ura za dijake 2. e, iz obveznega programa OIV, koordinacija: Saša Bogataj Suljanović, univ. dipl. psih.;
  • 4. november 2019: sestanek s predstavnikomZavoda »O« o sodelovanju tujih prostovoljcev v Škofji Lokiz dijake Gimnazije Škofja Loka v konverzaciji; sklicatelj Jože Bogataj, ravnatelj
  • 5. november 2019: delavnica Zdrav odnos do telesa, v sodelovanjuz Zdravstveno vzgojnim centrom Škofja Loka, 1. šolska ura za dijake 2. a, iz obveznega programa OIV, koordinacija: Saša Bogataj Suljanović, univ. dipl. psih.;
  • 5. november 2019: srečanje dijakov slovenskih klasičnih gimnazij, srečanje je potekalo na I. Gimnaziji v Mariboru, udeležili so se ga dijaki drugega in tretjega klasičnega oddelka, spremstvo: ravnatelj Jože Bogataj, prof., Sonja Gartner, prof., Gašper Kvartič, prof.;
  • 6. november 2019: projekt Beremo skupaj, v okviru projekta so dijakinje pripravile dogodek z naslovom Ti povem pravljico in so otrokom iz Vrtca Škofja Loka so pripovedovale pravljice, dogodek je bil ob 9.00 v gimnazijski knjižnici, mentorica: Majda Kokalj Auguštiner, prof.;
  • 6. november 2019: vse o izobraževanju v tujini, predavanje, 5. šolsko uro za dijake 3. in 4. letnika iz izbirnega programa OIV, v okviru predstavitevvisokošolskih in višješolskih zavodov različnih univerz in samostojnih zavodov, koordinacija: Saša Bogataj Suljanović; univ. dipl. psih.;
  • 7. november 2019: pedagoška konferenca za učiteljski zbor, ob 15. uri v učilnici 341, sklicatelj ravnatelj Jože Bogataj, prof.;
  • 7. november 2019: redne mesečne govorilne ure za starše dijakov vseh letnikov, ob 17. uri, glej razpored, koordinacija: Ana Prevc Megušar, prof.;
  • 7. – 10. november 2019: strokovna ekskurzija v Rim in Pompeje za 2. bc in 3. b, v sodelovanju s TA Pečelin, spremstvo: Sonja Gartner, prof., Gašper Kvartič, prof. in Matic Močnik, prof.;
  • 7. november 2019: sestanek šolskega razvojnega tima, ob 14. uri v knjižnici, sklicatelj ravnatelj Jože Bogataj, prof.;
  • 8. november 2019: predstavitev programa Tehniška varnost v okviru FKKT, 5. šolsko uro za dijake 3. in 4. letnika iz izbirnega programa OIV, v okviru predstavitevvisokošolskih in višješolskih zavodov različnih univerz in samostojnih zavodov, koordinacija: Saša Bogataj Suljanović; univ. dipl. psih.;
  • 9. november 2019: državno tekmovanje iz logike, dijakinje Jedrt Šinkovec, Tjaša Rupar in Pia Vrečko iz 1. a so prejemnice zlatega priznanja, mentorja: Aleksander Rajhard in Eva Jug, zunanja sodelavca;
  • 11. november 2019: začetek programa Knjižnično informacijsko znanje za dijake 1. letnika, 4 šolske ure po razporedu, iz obveznega programa OIV za 1.letnik, mentorica: Majda Kokalj Auguštiner, prof.;
  • 12. november 2019: šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje, ob 13.30, mentorici: Irena Florjančič, prof. in Melita Perkovič, prof.;
  • 12. november 2019: Inženirji bomo, ob 12.00 v predavalnici;skupni projekt ŠC Škofja Loka in Gimnazije Škofja Loka; predstavitev podjetij in pogovor z vodstvenim kadrom teh podjetij; koordinacija: Jože Bogataj, ravnatelj
  • 12. november 2019: predstavitev študijskih programov na AGRFT, 5. šolsko uro za dijake 3. in 4. letnika iz izbirnega programa OIV, v okviru predstavitevvisokošolskih in višješolskih zavodov različnih univerz in samostojnih zavodov, koordinacija: Saša Bogataj Suljanović; univ. dipl. psih.;
  • 13. november 2019: obisk Gothe inštituta v Ljubljani, dijaki 4. letnika v okviru pouka nemščina, ob 9.30, koordinacija in spremstvo: Janez Ciperle, prof.;
  • 13. november 2019: področno prvenstvo v odbojki za dijakinje, Jesenice, mentorica: Tanja Melihen, prof.;
  • 13. november 2019: predstavitev kandidata za predsednika dijaške šolske skupnosti Gimnazije Škofja Loka, predstavil se je edini kandidat Erazem Čepin Novak, predstavitev je vodil Rok Šarić, potekala je 5. in 6. šolsko uro; mentorica DŠS: Tanja Gartner, prof.;
  • 14. november 2019: šolsko tekmovanje iz angleščine, ob 13. uri, na tekmovanju se je najbolje odrezal Blaž Debeljak iz 3. d, mentorji: aktiv učiteljev angleškega jezika;
  • 14. november 2019: šolsko tekmovanje iz znanja računalništva Bober, za dijake 2., 3. in 4. letnika, ob 14. uri, mentorica: Alenka Kolenc Krajnik, prof.;
  • 14. november 2019: gledališka predstava G. B. Moliera Tartuffe, v Mestnem gledališču Ljubljana, ob 17.30, za dijake 1. letnika (razen 1. e) in 2. e iz obveznega programa OIV, koordinacija: Irena Florjančič, prof.;
  • 15. november 2019: posvet Kakšno Evropo hočemo, srečanje dijakov Gimnazije Škofja Loka z zunanjim ministrom Mirom Cerarjem, v sodelovanju z Občino Škofja Loka in Ministrstvom za zunanje zadeve, ob 13. uri v Sokolskem domu, koordinacija: Tanja Gartner, prof.;
  • 15. november 2015: področno prvenstvo v odbojki za dijake, Jesenice, mentorica: Tanja Melihen, prof.;
  • 15. – 16. november 2019: srečanje koordinatorjev Unesco ASP šol Slovenije, Srednja zdravstvena šola Celje in Gimnazija Celje – center, srečanja sta se udeležila Ana Prevc Megušar, UNESCO koordinatorica na Gimnaziji Škofja Loka in ravnatelj Jože Bogataj, koordinator UNESCO ASP šol Slovenije;
  • 16. november 2019: državno tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni, ob 11. uri, Marija Klemenčič iz 4. a je na tekmovanju prejela zlato priznanje, mentorica: Marija Gogala, prof.;
  • 16. – 20. november 2019: mednarodna izmenjava z Zemunsko gimnazijo iz Srbije, zemunski dijaki na obisku v Škofji Loki, v okviru izmenjave so se srbski dijaki seznanili z načinom pouka na šoli, sodelovali v skupnih delavnicah z našimi dijaki, si ogledali Škofjo Loko, Bled in ter Škocjanske jame in Piran. Koordinacija: Milena Dolenec, prof. in Marko Špolad, prof.;
  • 18. – 19. november 2019: strokovno srečanje ravnateljev srednjega šolstva, Portorož; organizacija šR, udeležba: Jože Bogataj, ravnatelj
  • 18. november 2019: v okviru šahovskega krožka je potekala simultanka. Gal Drnovšek, nekdanji dijak Gimnazije Škofja Loka je šahiral hkrati s štirinajstimi udeleženci šahovskega krožka. Mentor: Marko Luževič, prof.;
  • 18. november 2019: filozofska delavnica z dijaki 3. e, 2. šolsko uro,ob tednu filozofije, v okviru obeleževanja Unescovih mednarodnih dni, izvedba: Janez Ciperle, prof.,
  • 19. november 2019: šolsko tekmovanje iz naravoslovja, ob 13. uri. Mentorji: Mojca Tolar, prof., Aljoša Erman, prof. in Diana Curk, prof.;
  • 19. november 2019: predstavitev Fakultete za računalništvo in informatiko, 5. šolsko uro za dijake 3. in 4. letnika iz izbirnega programa OIV, v okviru predstavitevvisokošolskih in višješolskih zavodov različnih univerz in samostojnih zavodov, koordinacija: Saša Bogataj Suljanović; univ. dipl. psih.;
  • 19. november 2019: gimnazijskagledališka skupineOder na stežaj je s predstavo Hamlet v pikantni omaki nastopilana 32. Čufarjevih dnevih na Jesenicah. Mentorica gledališke skupine in režiserka: Tatjana Žagar, prof.;
  • 20. november 2019: udeležba na koncertu ob 70-letnici skladatelja Petra Kopača, ob 19.30 v Sokolskem domu, v okviru Kristalnega abonmaja, dijaki 1. letnika v okviru pouka glasba, koordinacija: Ana Prevc Megušar, prof.;
  • 20. november 2019: obisk francoske veleposlanice Florence Ferrari, ob obisku Gimnazije Škofja Loka se je veleposlanica srečala z ravnateljem Jožetom Bogatajem, s profesorico francoščine Barbaro Osolnik-Rajšek in z dijaki, ki se na gimnaziji učijo francosko. Koordinacija: ravnatelj Jože Bogataj in Barbara Osolnik Rajšek, prof.;
  • 21. november 2019: šolsko tekmovanje v poznavanju flore, ob 13. uri v učilnici 080, mentorica: Marija Gogala, prof.;
  • 21. november 2019: otvoritev 8. Tedna ruskega filma v Škofji Loki, ob 18. uri v Sokolskem domu, v sodelovanju z Ruskim centrom znanosti in kulture ter Občino Škofja Loka, po otvoritvi so si obiskovalci ogledali film z naslovom Pot navzgor. Projekcijo filmov v Kinu Sora je omogočil Sklad Toneta Pavčka pri Društvu Slovenija Rusija. Vodja programa Jože Bogataj, ravnatelj;koordinatorica projekta na Gimnaziji Škofja Loka je Marjeta Petek Ahačič, prof.;
  • 21. november 2019: predavanje iz cikla Šola za starše: dr. Blaž Koritnik: Kaj morajo starši otrok vedeti o možganih otrok in mladostnikov, ob 18. uri v predavalnici šole, koordinacija: Saša Bogataj Suljanović, univ. dipl. psih.;
  • 21. november 2019: predstavitev Biotehniške fakultete v Ljubljani,5. šolsko uro za dijake 3. in 4. letnika iz izbirnega programa OIV, v okviru predstavitevvisokošolskih in višješolskih zavodov različnih univerz in samostojnih zavodov, koordinacija: Saša Bogataj Suljanović; univ. dipl. psih.;
  • 21. november 2019: šolsko tekmovanje iz poznavanja flore, ob 13. uri, mentorica: Marija Gogala, prof.;
  • 22. november 2019: predstavitev študija delovna terapija, 5. šolsko uro za dijake 3. in 4. letnika iz izbirnega programa OIV, v okviru predstavitevvisokošolskih in višješolskih zavodov različnih univerz in samostojnih zavodov, koordinacija: Saša Bogataj Suljanović; univ. dipl. psih.;
  • 22. – 23. november 2019: posvet udeležencev v projektu SKOZ, v Portorožu, organizacija;Gimnazija Vič, dijaki člani gimnazijske gledališke skupine Oder na stežaj so skupaj z mentorico Tatjano Žagar svoje aktivnosti v okviru projekta predstavili na okrogli mizi, posveta se je udeležila tudi koordinatorica projekta na Gimnaziji Škofja Loka Ana Prevc Megušar, prof.;
  • 23. november 2019: državno tekmovanje iz matematike in logike Matemček, ob 9.30 na OŠ Ivana Tavčarja v Gorenji vasi, mentorica: Andreja Dobrovoljc, prof.;
  • 23. november 2019: državno tekmovanje iz francoščine, II. Gimnazija Maribor, mentorica: Barbara Osolnik Rajšek, prof.;
  • 25. november 2019: pričetek popisa osnovnih sredstev na šoli; popisna komisija, predsednica Jožica Grohar;
  • 26. november 2019: izobraževanje strokovnih delavcev s področja uporabe IKT, v okviru projekta Pedagogika 1:1, izobraževanje je potekalo na Gimnaziji Rudolfa Maistra v Kamniku, koordinacija: Anica Šaljaj, prof.;
  • 26. november 2019: predstavitev študija fizioterapija, 5. šolsko uro za dijake 3. in 4. letnika iz izbirnega programa OIV, v okviru predstavitevvisokošolskih in višješolskih zavodov različnih univerz in samostojnih zavodov, koordinacija: Saša Bogataj Suljanović; univ. dipl. psih.;
  • 27. november 2019: ogled gledališke predstave H. Ibsna Strahovi, Prešernovo gledališče Kranj, ob 18. uri, iz izbirnega programa OIV za vse letnike, koordinacija: Irena Florjančič,prof.;
  • 28. november 2019: področno prvenstvo v košarki za dijake in dijakinje, Gimnazija Franceta Prešerna v Kranju, mentor: Matej Albreht, prof.;
  • 29. november 2019: Dijak dijaku, kulturna prireditev z dobrodelnim bazarjem, ki so gapripravili dijaki 2. letnika s svojimi razredniki, ob 18. uri v preddverju in predavalnici šole, organizacija in koordinacija: Irena Florjančič, prof. in Saša Bogataj Suljanović, prof.;
  • 29. november 2019: predstavitev študijev grafika in tekstilstvo v okviru NTF, 5. šolsko uro za dijake 3. in 4. letnika iz izbirnega programa OIV, v okviru predstavitevvisokošolskih in višješolskih zavodov različnih univerz in samostojnih zavodov, koordinacija: Saša Bogataj Suljanović; univ. dipl. psih.;
  • 29. – 30. november 2019: KRANJMUN, simulacija konference Združenih narodov na Gimnaziji Kranj, z Gimnazije Škofja Loka sta se konference udeležila dva dijaka, mentor: Janez Ciperle, prof.;
  • 29. – 30. november 2019: udeležba na konferenci EDUISION, konference se je udeležila Špela Oman, prof.;

Datum: 10. december 2019

za šolsko kroniko Gimnazije Škofja Loka:
Ana Prevc Megušar, prof.
pomočnica ravnatelja

Spletno mesto za boljše delovanje uporablja piškotke.
Ti piškotki ne posegajo v vašo zasebnost. Več ...