Pojdi na glavno vsebino

Naši olimpijci

Kako so olimpijci Gimnazije Škofja Loka ime svojega mesta vpisovali na svetovni zemljevid znanja.

Olimpijci v letu 2019 

  • Sebastjan Kordiš, zlata medalja, Logika, Yongin, Južna Koreja
  • Sebastjan Kordiš, Biologija, Szeged, Madžarska
  • Bor Krajnik, bronasta medalja, Biologija, Szeged, Madžarska
  • Martin Mlinšek, Geografija (JV Evropa), Beograd, Srbija
  • Simon Bukovšek, srebrna medalja, Naravoslovna olimpijada EUSO, Almada, Portugalska
  • Eva Igličar, srebrna medalja, Naravoslovna olimpijada EUSO, Almada, Portugalska
  • Klemen Bogataj, bronasta medalja, Fizika, Tel Aviv, Izrael
  • Simon Bukovšek, Evropska fizikalna olimpijada, Riga, Latvija
  • Eva Jug, Mediteranska mladinska matematična olimpijada, Neapelj,Italija

Olimpijci v letu 2018

  • Vid Kermelj, srebrna medalja, Kemija, Praga, Češka, in Bratislava, Slovaška
  • Martin Rihtaršič, srebrna medalja, Kemija, Praga, Češka, in Bratislava, Slovaška
  • Tina Logonder, bronasta medalja, Biologija, Teheran, Irak
  • Bor Krajnik, bronasta medalja, Biologija, Teheran, Irak
  • Miha Švarc, bronasta medalja, Geografija (JV Evropa), Iasi, Romunija
  • Simon Bukovšek, bronasta medalja, *Naravoslovna olimpijada EUSO Ljubljana, Slovenija
  • Klemen Bogataj, Fizika Lisbona, Portugalska,
  • Klemen Bogataj, Evropska fizikalna olimpijada Moskva, Ruska federacija
  • Sebastjan Kordiš, Lingvistika Praga, Češka

Olimpijci v letu 2017

  • Klemen Bogataj, Naravoslovna olimpijda (EUSO), Kopenhagen,Danska, srebrna medalja
  • Klemen Bogataj, Evropska fizikalna olimpijada (EFO), Tartu in Talin, Estonija
  • Klemen Bogataj, Fizika, Yogyakartu, Indonezija
  • Lucija Bogataj, Biologija, Coventry, Velika Britanija
  • Anja Brdnik, Biologija, Coventry, Velika Britanija
  • Vid Kermelj, Kemija, Bangkok, Tajska, srebrna medalja
  • Martin Rihtaršič, Kemija, Bangkok, Tajska, srebrna medalja
  • Miha Švarc, Geografska olimpijada JV Evrope, Ruše, Slovenija, bronasta medalja

Olimpijci v letu 2016

  • Sara Kokalj, Biologija, Hanoj (Vietnam)
  • Lucija Bogataj, Biologija, Hanoj (Vietnam)
  • Vid Kermelj, Kemija, Tbilisi (Gruzija), bronasta medalja
  • Martin Rihtaršič, Kemija, Tbilisi (Gruzija), bronasta medalja
  • Vid Kermelj, Naravoslovna olimpijada (EUSO), Estonija, srebrna medalja
  • Martin Rihatršič, Naravoslovna olimpijada (EUSO), Estonija, srebrna medalja

Olimpijci v letu 2014

  • Žiga Krajnik, Fizika, Astana (Kazahstan), bronasta medalja
  • Žiga Krajnik, Matematika, Cape Town (Južnoafriška republika), pohvala za dosežene visoke standarde znanja
  • Aleksander Rajhard, Biologija, Bali (Indonezija),  pohvala za dosežene visoke standarde znanja
  • Jaka Pelaič, Naravoslovna olimpijada (EUSO), Atene (Grčija), bronasta medalja

Olimpijci v letu 2013

  • Žiga Krajnik, Fizika, Kopenhagen (Danska), bronasta medalja
  • Žiga Krajnik, Matematika, Santa Marta (Kolumbija), pohvala za dosežene visok standard znanja
  • Žiga Krajnik, Srednjeevropska matematična olimpijada, Veszprem (Madžarska)
  • Aleksander Rajhard, Lingvistika, Manchester (Velika Britanija)
  • Aleksander Rajhard, Biologija, Bern, Švica, bronasta medalja
  • Matic Proj, Kemija, Moskva (Rusija), bronasta medalja
  • Miha Rihtaršič, Naravoslovna olimpijada (EUSO), Luksemburg, srebrno priznanje

Olimpijci v letu 2012

  • Manca Potočnik, Biologija, Singapur, pohvala za dosežene visoke standarde znanja
  • Miha Rihtaršič, Naravoslovna olimpijada (EUSO), Vilna (Litva), srebrna medalja ekipno
  • Neža Alić, Biologija, Singapur, pohvala za dosežene visoke standarde znanja
  • Žiga Krajnik, Srednjeevropska matematična olimpijada, Solothum (Švica), bronasta medalja
  • Žiga Krajnik, Matematika, Mar del Plata (Argentina), pohvala

Olimpijci v letu 2011

  • Klemen Kloboves, Računalništvo, Tajska
  • Klemen Kloboves, Računalništvo, Poljska, srebrna medalja
  • Tilen Potisk, Kemija, Ankara (Turčija), bronasta medalja
  • Žiga Krajnik, Naravoslovna olimpijada (EUSO), Češka republika, srebrna medalja

Olimpijci v letu 2010

  • Gašper Pintar, Naravoslovna olimpijada (EUSO), Malmo (Švedska), bronasta medalja
  • Jaka Kavčič, Lingvistika, Stockholm (Švedska)
  • Klemen Kloboves, Računalništvo, Kanada
  • Klemen Stegu, Lingvistika, Stockholm (Švedska)
  • Luka Šturm, Lingvistika, Stockholm (Švedska)
  • Sara Strasner, Biologija, Changwon (Južna Koreja), pohvala

Olimpijci v letu 2009

  • Klemen Stegu, Lingvistika, Wroclaw (Poljska)
  • Tina Šubic, Biologija, Tokio (Japonska), pohvala

Olimpijci v letu 2008

  • Špela Valič, Biologija, Indija, bronasta medalja
  • Vid Eržen, Biologija, Tokio (Japonska), pohvala

Olimpijci v letu 2007

  • Jan Kogoj, Kemija, Rusija, srebrna medalja
  • Matjaž Berčič, Matematika, Hanoi (Vietnam)

Olimpijci v letu 2006

  • Matjaž Berčič, Matematika, Ljubljana (Slovenija), srebrna medalja
  • Jernej Bernik, Biologija, Rio Cuarto (Argentina), pohvala
  • Jan Kogoj, Kemija, Južna Koreja, bronasta medalja

Olimpijci v letu 2005

  • Matjaž Berčič, Matematika, Mehika
  • Matjaž Berčič, Sredozemska olimpijada iz matematike, Ljubljana (Slovenija), srebrna medalja

Olimpijci v letu 2004

  • Matjaž Berčič, Matematika, Atene (Grčija), pohvala
  • Simon Jesenko, Fizika, Južna Koreja
  • Ida Istenič, Biologija, Avstralija, bronasta medalja

Olimpijci v letu 2003

  • Monika Ciglič, Biologija, Belorusija, pohvala

Olimpijci v letu 2002

  • Danilo Bevk, Biologija, Riga (Latvija), pohvala
  • Luka Bradeško, Informatika, Košice (Slovaška)
  • Matija Perne, Fizika, Bali (Indonezija), zlata medalja
  • Tine Porenta, Matematika, Glasgow (Škotska)

Olimpijci v letu 2001

  • Matija Perne, Kemija, Mumbai (Indija), bronasta medalja

Olimpijci v letu 2000

  • Matija Perne, Mednarodno matematično tekmovanje mest, Ljubljana, pohvala
Spletno mesto za boljše delovanje uporablja piškotke.
Ti piškotki ne posegajo v vašo zasebnost. Več ...