Prostovoljstvo

ProstovoljstvoPomoč drugim postaja vse pomembnejša dejavnost ob pouku, prostovoljci pa dobro vedo, da delo za druge ni izguba časa. Ob delu z otroki v vrtcu, učni pomoči učencem, skrbi za bolne vrstnike, prijateljevanju s slepimi in slabovidnimi ter pogovoru s starejšimi mladi spoznavajo svoje sposobnosti, vrline in spretnosti.

Predstavitev zavoda Voluntariat

V četrtek, 30. 1., bomo 8. uro imeli predstavitev zavoda Voluntariat, ki je organizacija za mednarodno prostovoljstvo, in skrbi za to, da mladi dobijo kakovostne vsebine in izkušnje tako v tujini kot tudi na domačih tleh. Tako kratkoročni kot dolgoročni projekti, izvedeni na različne načine, mladim odpirajo možnosti v svet in hkrati izzivajo njihove poglede na različne kulture, navade, norme in prepričanja. Za dijake so tovrstne izkušnje lahko pomemben del življenjske poti. Da bodo lahko kar najbolje izkoristili možnosti, ki jim jih ponuja ne le Evropska Unija, ampak si jih lahko pridobijo tudi sami, je potrebno, da pridejo v stik s pravimi informacijami.

Letak

Prostovoljstvo na Gimnaziji Škofja Loka je postalo vrednota.

Prostovoljstvo v šolskem letu 2015/16

Predstavitev prostovoljnega socialnega dela v šolskem letu 2014/15