Obvezne izbirne vsebine

Obvezne izbirne vsebine so sestavni del učnega programa, dijakom in dijakinjam pa omogočajo, da ob rednem splošnoizobraževalnem programu šole izrazijo svojo ustvarjalnost in nadgradijo svoje znanje na različnih področjih ustvarjanja.

Vsak dijak gimnazije mora do konca pouka v šolskem letu opraviti program obveznih in izbirnih vsebin (OIV), kot ga je v skladu z veljavo zakonodajo oblikuje in pripravi Gimnazija Škofja Loka.

V šolskem letu morajo dijaki 1., 2. in 3. letnika opraviti 90 ur, dijaki 4. letnika pa 30 ur iz obveznega in izbirnega programa OIV.

Dijaki s statusom športnika, glasbenika ali raziskovalca morajo opraviti obvezni del OIV. Sodelovanje dijakov v dejavnostih na šoli je brezplačno.

Udeleženci ostalih programov sami krijejo stroške tečajev, vstopnin in prevozov na prireditve in stroške taborov. V programih mednarodnih izmenjav dijaki krijejo stroške prevoza, gostiteljstva in dela programa.

Za vse dijake 1. letnikov Gimnazija Škofja Loka organizira avtobusni prevoz za vsebine iz obveznih programov.

Vsebine, ki jih načrtuje šola in so obvezne po programu

- 3 športni dnevi (do 15 ur za dijake 1., 2. in 3. letnika; dijakom 4. letnikov se udeležba na športnem dnevu šteje med ure športne vzgoje)

- kulturno-umetniške vsebine (do 8 ur za dijake vseh letnikov)
    - vzgoja za družino, mir in nenasilje (5 ur za dijake vseh letnikov)