Dejavnosti

Poskusna zlata odpravaDijakom na naši gimnaziji ni nikoli dolgčas. Tudi po tem, ko šolski zvonec oznani konec pouka za ta dan.

Pod mentorskim vodstvom profesorjev  na šoli potekajo različne dejavnosti; športni krožki, gledališka skupina, impro gledališčepevski zbor, simfonični orkester, prostovoljstvo, priprave na tekmovanja v znanju, raziskovalni projekti, strokovne ekskurzije po domovini in v tujino, mednarodno sodelovanje šol,
Unesco ASP projekti,
projekt MEPI, mednarodni projekti Erasmus+,  priprave glasbenih, tujejezičnih in drugih kulturnih prireditev.

Vključevanje dijakov v dejavnosti

Mentorji v začetku šolskega leta dijake obvestijo o programu in urniku dela. Program aktivnosti objavijo na spletni strani šole.

• Aktivno sodelovanje v teh dejavnostih se dijaku upošteva pri obveznih in  izbirnih vsebinah, v obsegu, ki ga skupaj s koordinatorjem OIV določi mentor dejavnosti.