Pojdi na glavno vsebino

7. Teden ruskega filma

14. november 2018

Gimnazija Škofja Loka, Občina Škofja Loka, Ruski center Ljubljana v sodelovanju s Kinom Sora Škofja Loka že sedmo leto zapored pripravlja Teden ruskega filma, katerega namen je popularizacija ruske kulture in bogate produkcije ruskega filma. V dneh od 22. – 29. novembra se bo na filmskem platnu Kina Sora zavrtelo nekaj izvrstnih ruskih  filmov.

Vabljeni ste na odprtje 7. Tedna ruskega filma, ki bo v četrtek, 22. novembra 2018, ob 18.00, v Sokolskem domu. 

Kulturni program bo ob nagovorih župana Občine Škofja Loka mag. Mihe Ješeta, direktorja Ruskega centra znanosti in kulture Jurija Meteljova, ravnatelja Gimanzije Škofja Loka Jožeta Bogataja in koordinatorice prireditve na Gimnaziji Škofja Loka Marjete Petek Ahačič z glasbo iz ruskih filmov dopolnila Irina Guščina.
Sedmi Teden ruskega filma bomo pospremili na pot z odprtjem razstave fotografij "Bleščeči Peterburg" in ogledom filma Sobibor (nominacija za tujejezičnega oskarja) ob 18.30 v Kinu Sora. Ostale filme si boste lahko ogledali v tednu od 26. novembra naprej. Na zaključku (29. novembra) ste po ogledu filma vabljeni še na baletni večer.

Vstop na vse projekcije je prost, filmi imajo slovenske podnapise.

Plakat

Programska knjižica

Spletno mesto za boljše delovanje uporablja piškotke.
Ti piškotki ne posegajo v vašo zasebnost. Več ...