Vrtec na obisku ob zaključku projekta Menjaj branje in sanje

Naša gimnazija je letos ponovno sodelovala v nacionalnem Unescovem projektu Menjaj branje in sanje v organizaciji Gimnazije Ledina. Tokrat smo se odločili, da zbiramo predvsem slikanice za predšolske otroke. Med 18. in 26. aprilom, ko praznujemo svetovni dan knjige in so se odvijali številni dogodki v okviru Unescove Noči knjige, smo na šoli ‒ predvsem po zaslugi prof. Anice Šaljaj, Ane Prevc Megušar in Janeza Galzinje ‒ zbrali toliko slikanic za predšolske otroke, da smo lahko povabili otroke iz sosednjega vrtca in jim jih podarili.

V sredo, 26. aprila 2017, so nas ob 10.30 v knjižnici obiskali otroci iz Vrtca Škofja Loka (enota Čebelica, skupina Mavrica) z vzgojiteljicama Andrejo Tavčar in Natašo Klančar. Sprejeli so jih dijakinje in dijaki 1. d s kratkim programom, pridružili pa so se jim tudi malčki z recitacijo pesmice Pedenjped. Gimnazijci so vrtičkarjem izročili zbrane slikanice, otroci pa so nam podarili kamne s prelepimi poslikavami in zloženke o svojem delu (Dejavnosti z elektriko, Uporaba starega tekstila). Druženje ob knjigah je bilo nadvse prijetno in zabavno, saj smo skupaj tudi prepevali in se igrali. Hvaležni smo za obisk in darila in upamo, da se ob podobnih dogodkih še srečamo.

Ana Prevc Megušar, pom. ravnatelja in koordinatorica Unescovih dejavnosti na šoli
Majda Kokalj Auguštiner, prof. in knjižničarka