Srečanje gorenjskih srednješolskih pevskih zborov

Na Gregorjevo, 12. marca so v Gledališču Toneta Čufarja zazveneli mladi glasovi srednješolskih gorenjskih pevcev. Gimnazija Jesenice je pripravila srečanje srednješolskih pevskih zborov. Predstavili so se pevski zbori z Gimnazije Kranj, Gimnazije Jesenice, z BC Naklo, z Gimnazije in srednje šole Rudolfa Maistra Kamnik, Srednje šole Jesenice in Gimnazije Škofja Loka. Našo šolo sta predstavljala Mladinski mešani zbor pod vodstvom Žige Kerta in Dekliški pevski zbor, ki ga vodi Eva Jekovec. Zelo lepo je bilo prisluhniti mladim pevcem, njihovim ubranim glasovom in predvsem uživati ob pogledu na njihovo energijo, zanos in veselje ob petju.

Našemu mešanemu pevskemu zboru je bil nastop tudi zelo dragocena in koristna izkušnja  pred mednarodnim tekmovanjem v Bratislavi, kamor  odhaja  konec marca.

Zahvaljujemo se Gimnaziji Jesenice za organizacijo srečanja in hkrati že vabimo na srečanje spomladi 2025, ko bo mlada pesem zazvenela v Škofji Loki.

Ana Prevc Megušar, pomočnica ravantelja