Skupna podelitev DSD II diplom Gimnazije Škofja Loka in Gimnazije Kranj

V sredo, 10. 5. 2023, je v Mestni knjižnici Kranj potekala prva skupna podelitev Nemške jezikovne diplome II (DSD II)  gimnazijkam in gimnazijcem obeh šol. Mednarodno veljavno potrdilo na ravni B2 oziroma C1 bo prejemnikom omogočalo študij v nemškem jezikovnem prostoru in ustvarjalo nove priložnosti na številnih področjih.

Dogodek z navdušujočim kulturnim programom so pripravili dijakinje in dijaki obeh šol, ki bodo k jezikovnemu izpitu pristopili prihodnje leto. Zbrane so nagovorili kulturna atašejka na nemškem veleposlaništvu Julia Neblich, ravnatelja obeh gimnazij, Jože Bogataj in mag. Aljoša Brlogar, mentorji Barbara Triler Vilfan, Janez Ciperle ter Felix Sobietzki, ki je letos v Kranju in Škofji Loki prevzel priprave na jezikovni izpit. Z govorom v slovenščini je pokazal, da še kako dobro razume dijake in njihov trud pri učenju tujega jezika. Prav tako smo bili veseli pozdravnega nagovora koordinatorice programa DSD v Sloveniji Andree Rückert, ki je pred kratkim od svoje predhodnice prevzela štafetno palico.

Dogodek sta usklajeno dvojezično povezovala Ela Debeljak in Žiga Kunc iz 3. š, glasbeno noto na harmoniki pa je prireditvi vtisnil dijak Gimnazije Kranj Jure Krč.

V duhu večjezičnosti sledijo še vrstice našega nemškega profesorja Felixa Sobietzkega.

Ehre wem Ehre gebührt.

Zum ersten mal werden die Deutschen Sprachdiplome in einer großen gemeinsamen Zeremonie verliehen.

Am 10.05.2023 erhielten die Schüler und Schülerinnen der Gymnasien Kranj und Škofja Loka ihre hart erarbeiteten Sprachdiplome. Die feierliche Zeremonie in der Stadtbibliothek Kranj wurde von den beiden Schulleitern Aljoša Brlogar und Jože Bogaj eröffnet. Das Moderatorenteam vom Gymnasium Škofja Loka, Ela Debeljak und Žiga Kunc, führte souverän durch den Abend. Für Unterhaltung und das leibliche Wohl sorgten die Schülerinnen und Schüler des Gymnasiums Kranj: Matic, Manca, Vida, Ajda und Urša. Unter dem stolzen Blick der Deutschlehrer (Barbara Triler-Vilfan, Janez Ciperle und Felix Sobietzki) erhielten die insgesamt 17 Schüler:innen den wohlverdienten Lohn für ihren dreijährigen Zusatzfleiß aus den Händen der Fachberaterin für Deutsch in Slowenien, Andrea Rückert und der Kulturreferentin der Botschaft der Bundesrepublik Deutschland, Julia Neblich. Anschließend vermischten sich Würdenträger, Schüler:innen, Lehrkräfte, Eltern und Helfer am Buffet zu einer geselligen Truppe – Eine rundum gelungene Premiere, wie alle Beteiligten befanden.

Janez Ciperle, prof.

• 2	Student Aljaž Jerman ŠL, 4a receiving congratulations from B. Triler and J. Ciperle
  • 3	Studnet Špela Dovžan ŠL, 41 receiving her diploma from Julia Neblich from the German Embassy
  • 4	Students Ela Debeljak and Žiga Kunc, ŠL 3š leading through the ceremony