Recital pesmi ob svetovnem dnevu poezije

21. marca praznujemo svetovni dan poezije in vsako leto ga na Gimnaziji Škofja obeležimo z recitalom, namenjenim dijakom klasičnih oddelkov. Letos so ga pripravili dijaki 3. bc-razreda, ki so med recitiranjem svojih najljubših pesmi pokazali usvojene govorniške veščine. V prvem semestru so svoje retorične sposobnosti krepili pri pouku retorike s profesoricama Bernardo Pavlovec Žumer in Sonjo Gartner, na recitalu pa so pokazali usvojeno znanje. Dijaki so pripravili zanimivo prireditev, ki sta jo povezovala Maja Trivunčević in Faruk Suljić, ogledali pa so si jo dijaki klasičnih oddelkov.

Na svetovni dan poezije pa smo se spomnili tudi pri pouku slovenščine. Dijaki 1. a, 1. d in 3. bc so sodelovali pri Unescovi iniciativi »Gift a poem«. Izbrali so si svojo najljubšo pesem, jo lastnoročno napisali na poseben darilni papir in jo potem podarili sošolcu. Na koncu so dijaki vse pesmi prebrali in s poezijo polepšali dan sebi ter sošolcem.

Besedilo: Melita Perkovič, fotografije: Melita Perkovič, Bernarda Pavlovec Žumer