NMSB '23: Branje za znanje

Naši dijaki so v okviru projekta NMSB – Beremo skupaj letos že četrtič pripravili bralno srečanje z otroki iz Vrtca Škofja Loka. Glede na tokratno geslo BRANJE ZA ZNANJE smo se ukvarjali s poučnimi vsebinami, in sicer z živalmi na kmetiji, reševanjem različnih otroških stisk s pomočjo polžka Olija, zemeljskimi celinami in ugankami. Obiskali sta nas skupini ROŽICA in VESOLJČEK, tako da smo prireditev izpeljali dvakrat. Predšolski otroci so pozorno spremljali predstavitve in tudi živahno sodelovali. Tako za dijake kot za vrtičkarje je naše bralno srečanje lepa in bogata izkušnja, ki vabi k novemu ali ponovnemu druženju s knjigo.
Prireditvi sta potekali v petek, 15. decembra, v knjižnici Gimnazije Škofja Loka. Nastopali so: Zala Benedik (vodenje, uganke, e-prezentacija), Alina Matanović, Stella Drofenik, Ana Kondić, Jonas Jarc in Urban Elis Osojnik. Za glasbo je poskrbel Matija Jemc (harmonika), za fotografije pa Jure Gartner. Našim dijakom se zahvaljujemo za prostovoljno in zavzeto pripravo in izvedbo prireditve, Vrtcu Škofja Loka in vzgojiteljicam obeh skupin pa za prijazen in prisrčen obisk.
Zapisala: Majda Kokalj Auguštiner, prof., knjižničarka
NMSB '23 – Beremo skupaj: povezava do objave dogodka