Narodna izmenjava z Gimnazijo Ptuj

V petek, 21.10. smo se dijaki 1.e odpravili na Ptuj, kjer je potekala narodna izmenjava  z Gimnazijo Ptuj. Ob prihodu nas je čakala okusna pogostitev, kjer smo že navezali prvi stik. Sledil je poučen obisk knjižnice Ivana Potrča, nato pa smo odšli do šolskega centra zraven gimnazija, kjer nas je čakalo kosilo. Popoldne smo se pomerili v igri odbojke, za konec delovnega dne pa so nas ptujski dijaki po skupinah popeljali skozi njihovo srednjeveško mestno jedro in nam pokazali glavne zgodovinske in kulturne znamenitosti Ptuja.  Zvečer smo odšli do bližnjega igrišča na družabni večer. Po zaključku smo odšli na domove gostiteljev in utrujeni zaspali. Zjutraj smo se ob deveti uri zbrali pred šolo in od tu odšli na Ptujski grad, kjer je sledil voden ogled grajskih zbirk. Ostalo nam je še dovolj prostega  časa,  za kosilo in druženje. Ob 13.30 smo se poslovili od Ptujčanov in se polni lepih vtisov odpravili proti ljubi Škofji Loki.

Izmenjava je bila super izkušnja, saj smo sklenili nova prijateljstva, še bolj pa smo se povezali tudi znotraj razreda.

Tinkara Koman, Katja Potočnik, 1. e