Narodna izmenjava 1. e

V petek, 6. 5. 2022, je na naši gimnaziji potekala vsakoletna narodna izmenjava naših dijakov z dijaki Gimnazije Ptuj. Zaradi znanih okoliščin to leto ptujski dijaki v Škofji Loki niso prenočili, ampak so z nami preživeli le en dan. Kljub kračini njihovega obiska smo dijaki 1. letnika v evropskem oddelku zanje pripravili zanimivo ekskurzijo. Po toplem sprejemu in pogostitvijo z doma spečenimi dobrotami je ptujske dijake nagovoril naš ravnatelj Jože Bogataj. Sledila sta ogled šole in delavnica izdelave dražgoških kruhkov, vodena s strani mojstrice Brede Tolar. Vsak je izdelal svoj kruhek, ga. Tolar pa jih je kasneje tisti dan spekla, da smo jih lahko poslali na Gimnazijo Ptuj. Po oblikovanju kruhkov smo s Ptujčani preživeli nekaj prostega časa v mestu, preden smo se odpravili na Spomladanski koncert Gimnazije Škofja Loka. V Sokolskem domu smo uživali ob poslušanju dekliškega in mešanega pevskega zbora škofjeloške gimnazije pod vodstvom Žige Kerta in pevcev prijateljske gimnazije Himmelev iz Roskilda na Danskem. Po koncertu smo se v manjših skupinah odpravili na interaktiven ogled mesta, ob katerem so ptujski dijaki na zabaven način spoznali kratko zgodovino in znamenitosti Škofje Loke. Sprehod smo zaključili pred gimnazijo, kjer smo se polni novih vtisov poslovili. Tako je prvi del izmenjave zaključen, drugega dela pa se dijaki še posebej veselimo, saj se bodo vloge obrnile in bomo na Ptuj odpotovali mi.

Lana Pucihar, 1. e.