Narodna izmenjava 1. e z Gimnazijo Ptuj

Dijaki evropskega oddelka 1. letnika Gimnazije Škofja Loka  smo se v petek, 17. 1. 2020 odpravili na Ptuj, na dvodnevno narodno izmenjavo s tamkajšnjo gimnazijo. Najprej smo imeli prijetno uvodno predstavitev, nato pa nekaj iger, preko katerih smo se spoznali. Po kosilu je sledil samostojen ogled mesta ob reševanju učnega lista. Ko smo se vrnili nazaj v šolo, smo po skupinah naredili predstavitve o ptujskih znamenitostih in jih kasneje tudi predstavili. Nekaj ptujskih dijakov nam je povedalo še nekaj zanimivosti o pustovanju, ki je pomemben del tamkajšnje kulturne dediščine. Okrog pete ure popoldne smo s svojimi sovrstniki odšli domov ali pa na krajši potep po mestu. Preostanek dneva smo imeli prosto pri njihovih družinah. Zjutraj smo se spet zbrali v šoli in se povzpeli do Ptujskega gradu. Tam nam je vodič predstavil zgodovinske in kulturne razsežnosti v gradu, nato pa še obleke in maske za pustovanje. Zadnji uradni del je bil še ogled in kratka predstavitev ptujske knjižnice. Pred odhodom smo imeli še dobro uro časa za kosilo in druženje s ptujskimi dijaki. V imenu vseh dijakov našega razreda lahko rečem, da je izmenjava presegla naša pričakovanja in da se že veselimo naslednjega snidenja, ko bodo ptujski dijaki prišli k nam v Škofjo Loko.

Hana Oblak, 1.e