Naravoslovci preživeli dan na slovenski obali

V petek, 18. septembra smo dijaki 3. a preživeli ob morju. Še preden se je ostalim dijakom začel pouk, smo bili mi že nekaj časa na poti proti Strunjanu. Ko smo prispeli, smo v dveh manjših skupinah opravljali delavnice povezane z biologijo, kemijo in geografijo. Pri biologiji smo s pomočjo aplikacije PlantNet določali vrste halofitov in se pogovarjali o njihovih prilagoditvah na okolje v katerem živijo. Pri kemiji smo izvedli analizo morske vode in tako ugotovili, da je voda v Strunjanu čista. Pri geografiji smo se odpravili pod klif, da bi opazovali kamnine in njihovo razporejenost. Pot do tja pa je bila precej zabavna, saj nas je večkrat zalila voda, zato smo se do pod klif odpravili kar bosi. Delavnice so minile hitro in prvi del ekskurzije je bil že za nami. Z avtobusom so se odpeljali do Pirana, kjer smo najprej obiskali Akvarij in nato še Muzej školjk in polžev. Ko so nam, kar se da natančno, razložili razliko med školjkami in polži ter nam razkazali vse osupljive primerke, ki jih imajo v muzeju, je napočil prosti čas. Bil je vroč dan, zato so se nekateri ohladili v morju. Drugi smo si ogledali različne cerkve, samostane in celo obzidje. Posneli smo veliko fotografij, nekaj dobrega pojedli ter se predvsem dobro imeli. Ta čas so nekateri na Tartinijevem trgu izkoristili tudi za igro Spikeball in bili deležni veliko pozornosti, saj ostali obiskovalci Pirana očitno česa takega še niso videli.  Polni lepih vtisov in želja, da bi se taki dnevi večkrat ponovili smo se v večernih urah vrnili nazaj v Škofjo Loko.

Maja Šubic, 3. a