Miha Švarc - dobitnik bronaste medalje na 3. geografski olimpijadi JV Evrope

V Rušah se je 1. julija zaključila 3. Olimpijada Jugovzhodne Evrope BIGeo2017.  Nastopilo je 24 osnovnošolcev in 40 srednješolcev iz Bosne in Hercegovine, Slovenije, Srbije, Romunije in Turčije. V treh tekmovalnih področjih so tekmovalci pokazali znanje fizične, družbene in regionalne geografije; predvsem pa so se morali sklicevati na pisne vire in tiste, ki so jih zaznali med terenskim raziskovanjem pokrajine med Dravo in Pohorjem. Prvo področje je bilo pisni test, ki zajema celostno poznavanje planetarnih in regionalnih geografskih procesov. Drugo je bilo štiriurno preverjanje znanja, ki je temeljilo na dopoldanskem preučevanju naselja Ruše in raziskovanju možnosti za revitaliziranje opuščene tovarne dušika. Spominsko in logično je bil najzahtevnejši kviz, ki je zahteval tako poznavanje svetovnih geografskih podatkov kot njihovo umeščanje v povsem neznane okoliščine. V prostem času so si v strokovni ekskurziji ogledali Ljubljano, Bled, Postojno in Piran. Tekmovanje je potekalo pod pokroviteljstvom Predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja.

Miha Švarc iz 3. a razreda se je na državnem tekmovanju iz geografije uvrstila na 3. mesto in prejel zlato priznanje. Uspešen nastop na državnem tekmovanju je bil tudi vstopnica za nastop na Geografski olimpijadi JV Evrope. Tudi tu je Miha uspešno nastopil in prejel bronasto medaljo.

Mihu in njegovi mentorici profesorici Jožici Grohar čestitamo.