Maistrovo leto: Slovesnost ob gostovanju razstave

V petek, 15. marca 2024, smo se 7. šolsko uro zbrali v predavalnici, da bi s priložnostno slovesnostjo pospremili gostujočo razstavo o Rudolfu Maistru in njegovih borcih s Škofjeloškega na naši šoli. Dijaki četrtega letnika, ki majo temo o borbi za severno mejo v učnem načrtu, so prisluhnili kratkemu predavanju mag. Lučke Lazarev Šerbec, predsednici Zveze društev generala R. Maistra, g. Janezu Jerebu, raziskovalcu in soavtorju razstave, in programu, ki so ga pripravili dijaki: Teja Jezeršek, 2. c (vodenje, recital), Arne Zorman, 2. c (vodenje, recital), Timotej Ian Poljak, 1. d (saksofon), Ana Urh, 1. a (klavir), Zala Benedik, 2. d (projekcija), Gal Gabrovšek, 1. e (tehnična pomoč), Drejc Eržen, 1. e (tehnična pomoč), Gašper Tolar, 4. a (fotografiranje). Z izvedbo društvene himne sta sodelovala tudi Ana Prevc Megušar, prof. (klavir) in Gašper Murn, prof. (vokal). Razstava je lep, vsebinsko izčrpen in pomemben opomnik v zvezi z našo polpreteklo zgodovino. Društvu se zahvaljujemo za sodelovanje in upamo, da bodo naša skupna prizadevanja zlasti pri mladih okrepila in obogatila nacionalni zgodovinski spomin.
Majda Kokalj Auguštiner, prof.