Luč miru 2021

Danes, 20. decembra 2021, so nam škofjeloški skavti  − kot že precej let zapored – prinesli Luč miru iz Betlehema. V kratkem programu v šolski knjižnici so nam predstavili pomen akcije in letošnjo poslanico, ki nas opominja, kako pomembne so lepe besede kot hvala, oprosti, dobrodošel, rad te imam … Ob prevzemu dragocenega plamena smo izpeljali še žrebanje lepih misli, ki so jih na pobudo Eve in Adele iz 1. a prispevali naši dijaki. Žal na izžrebanih zapisih nismo našli podpisov, zato tudi ne moremo podeliti obljubljenih nagrad. Nagrajene in druge misli so razstavljene na oglasni deski knjižnice.

Za praznično vzdušje so poskrbele flavtistke iz 1. a in Vita Renko iz 2. š z vokalnim nastopom − ob spodbudi svojih sošolcev, ki so se udeležili programa. Poslovili smo se po ravnateljevi zahvali z dobrodelnim prispevkom in željo, da se naslednje leto ponovno srečamo.

Majda Kokalj Auguštiner, prof.