Krst prvošolcev

Prvi mesec pouka na Gimnaziji Škofja Loka se počasi izteka in tudi prvošolci so že usvojili rituale gimnazijskega življenja. Del teh je bil tudi krst, ki so ga uspešno prestali 8. septembra na grajskem vrtu.

Dijaki in dijakinje 1. letnikov so se na ta dan zbrali na vnaprej določenih lokacijah Škofje Loke.  Imeli so dve uri časa, da sestavijo svojo dramsko igro po navdihu legende o zamorcu s krono, ki se nahaja v grbu občine Škofja Loka. Na grajskem vrtu so pred strogim očesom komisije, ki je bila sestavljena iz samih maturantov, odigrali pripravljene prizore. V nadaljevanju jih je čakalo še nekaj izzivov. Opraviti so morali  različne naloge, ki so preizkušale njihovo spretnost, vzdržljivost in kreativnost. Med drugim so tekmovali v hitrostnem pokanju balonov, lepotičenju sošolk  in preizkušanju zanimivih kombinacij jedi. Simbolni dogodek sprejema novih gimnazijk in gimnazijcev se je zaključil s slavnostno zaprisego in tradicionalnim prehodom  po kolenih čez koruzo.

Tekst: Ela Debeljak, 4. š
Fotografije: Tina Kurdija, 4. e