Krst prvošolcev

V ponedeljek, 12. 9. 2022, je za prvošolce potekal krst. Začel se je s peto šolsko uro, ko so se fazančki zbrali pred gimnazijo in dobili navodila s strani četrtih letnikov. Dobili so eno uro časa, v tem času pa so morali sestaviti dramsko igro po navdihu legende o zamorcu. Po pripravah po razredih so prišli na grajski vrt in pred vsemi odigrali svoje dramske kreacije. Po vseh igrah so prišli na vrsto izzivi. Prvošolci so dobili različne naloge, od sestavljanja vrste iz lastnih oblačil do ugibanja imen profesorjev. Na koncu jim je uspelo opraviti vse izzive in je pred njimi stala le še prisega. Enoglasno so prisegli, da ne bodo oskrunili novih straniščnih školjk in za konec še po kolenih odkorakali čez koruzo.
David Šuštar, 4. a
Foto: Samo Čadež, 4. e