Erasmus+ v Atriju v Italiji

Konec junija se nas je šest dijakinj in dve profesorici Gimnazije Škofja Loka odpravilo na težko pričakovano izmenjavo v sosednjo Italijo. Na pot smo se odpravili zjutraj in po celodnevnem sedenju na avtobusu in hitrem vlaku smo naposled prispeli v italijansko mesto Pescara, blizu končnega cilja­, mesta Atri. Tam smo se prvič spoznali z našimi gostitelji, ki so nas že takoj ob prihodu pogostili z dobro italijansko hrano. Dopoldneve tega tedna smo preživeli v šoli, kjer smo se spoznali tudi z drugimi dijaki na izmenjavi. Delali smo v mešanih skupinah na tematiko digitalne tehnologije in zdravega življenjskega sloga. Vsako popoldne pa smo se odpravili na različne destinacije. Ogledali smo si bližnji mesti, Atri in Pescaro, ter se odpravili na plažo, saj je bilo morje že dovolj toplo za kopanje. V sredo smo se vsi dijaki odpravili na celodnevno ekskurzijo v  Rim, ki je oddaljen 4 ure vožnje z avtobusom. Ogledali smo si znamenitosti, se sprehodili po trgu in nakupili spominke. Lakoto smo potešili z odlično italijansko hrano. Ob večerih so nam gostitelji predstavili tudi njihovo družabno življenje, zato je bila marsikatera noč prekratka. Teden se je hitro zaključil in že smo se znašli na železniški postaji, kjer smo se z objemi poslavljali od svojih novih prijateljev. Veseli smo, da jih bomo lahko že konec meseca gostili na naši šoli.

Tjaša Pintar, 3. e