Pojdi na glavno vsebino

Državno prvenstvo v športnem plezanju

25. in 26. januarja 2023 je na Škofijski klasični gimnaziji v Ljubljani potekalo državno prvenstvo v športnem plezanju. Prvi so tekmovali licencirani plezalci. Našo šolo so zastopali Lena Skok,  Tim Korošec in Anže Demšar, vsi dijaki športnih oddelkov. Najbolje je plezala Lena, ki ji je uspel preboj v finale. Na koncu je zasedla 5. mesto. Tim je za las zgrešil uvrstitev v finale in prav tako dosegel 5. mesto. Anže je zasedel 13. mesto.

V drugem tekmovalnem dnevu so  prišli na vrsto nelicencirani plezalci. To pomeni, da so med seboj tekmovali tisti dijaki, ki plezajo ljubiteljsko. Udeležba je bila res številčna. Prijavljenih je bilo 150 dijakov iz cele Slovenije. Odlično 3. mesto je osvojila Katja Dolinar, iz 3. a. Tekmovali so še, Tinkara Mrak, 4. a, zasedla je 9. mesto, Gašper Jošt, 4. a, ki je zasedel 9. mesto in Nace Rant, 3. č, ki se je uvrstil na 25. mesto.