Delavnice za nadarjene devetošolce

Kljub neobičajnim razmeram in šolanju na daljavo smo tudi letos na gimnaziji izvedli  tradicionalne delavnice za nadarjene  devetošolce. Delavnice so potekale v torek, 22. 12., od 9.00 do 11.00 preko zooma.

Naša šola v letošnjem letu obeležuje 70 let delovanja, za rdečo nit praznovanja smo si izbrali ČAS in geslo In vendar se vrti ... In ta  Galilejeva misel je bila tudi osrednja ideja letošnjih delavnic. Naše virtualne delavnice je obiskalo 66 učencev s 17ih  gorenjskih osnovnih šol.

Gimnazijski učitelji  so za osnovnošolce pripravili šest delavnic:

Latinsko delavnico: TEMPUS FUGIT (ČAS BEŽI) ,
Filozofsko delavnico: – Čemu se posvetiti v situaciji, v kateri smo se znašli?
Zgodovinsko – kemijsko delavnica: Epidemije nekoč in danes,
Biološko delavnico: S čim bomo ustavili virus, ki je skoraj ustavil planet?
Fizikalno delavnico: Vsi na kolo za zdravo telo ter
Delavnica angleškega jezika: The past, present and future walk into a bar ... It was tense.

Učenci so se na delavnicah izkazali kot zelo motivirani, sodelovalni, s polno mero zanimivih vprašanj in tudi odgovorov. Upamo, da jim bodo nova pridobljena znanja pripomogla k razumevanju in sprejemanju trenutne situacije.

Saša Bogataj Suljanović, šolska svetovalna delavka  in sodelujoči učitelji