Dan učiteljev

Na Gimnaziji Škofja Loka smo 5. oktober – dan učiteljev obeležili tako, da so dijaki pri določenih predmetih prevzeli vlogo učitelja in eno šolsko  uro razlagali novo snov, preverjali znanje, preskušali nove aplikacije, v knjižnici so celo izposojali knjige. Predhodno  so skupaj z učiteljem izbrali temo učne ure, naredili učno pripravo. Poučevali so biologijo, matematiko, geografijo, angleščino, nemščino, slovenščino, športno vzgojo in dve dijakinji sta za dve uri prevzeli vlogo knjižničarke. V vlogi učiteljev so bili dijaki bolj ali manj uspešni, vsi pa so bili menja, da je biti učitelj v šoli veliko težje kot so si predstavljali in kot zgleda na prvi pogled.

Aktivnosti poučevanja mladih smo izvedli v okviru nacionalnega Unescovega projekta IV osnovne šole Celje Učenec poučuje.

Ana Prevc Megušar, pomočnica ravnatelja