Beremo skupaj z otroki iz Vrtca Škofja Loka

V petek, 12. novembra 2021, sta nas v okviru vseslovenskega  projekta NMSB '21 – Beremo skupaj obiskali dve skupini predšolskih otrok iz Vrtca Škofja Loka. Naši dijaki so namreč za vsako skupino posebej pripravili pravljično urico. Pravljice so izbrali sami in na pripovedovanje so se skrbno pripravili. Otroci iz skupin Lonček in Smrkec so zavzeto prisluhnili zgodbam in se živahno odzivali na vprašanja. Pripravili smo tudi pisano sceno z različnimi predmeti, ki so se pojavljali v predstavljenih pravljicah in so si jih otroci po končanem pripovedovanju z zanimanjem ogledali, ob spremljavi kitare pa so še zapeli. Z dejavnostjo, ki je potekala pod geslom medgeneracijsko branje, smo poživili kulturo medgeneracijskega druženja ob knjigi in dodali svoj spodbudni delček k večji bralni pismenosti (OBJEM). Otrokom iz vrtca se zahvaljujemo za obisk, našim dijakom pa čestitamo za zelo lepo pripravljeno in izvedeno prireditev.

Majda Kokalj Auguštiner, prof., knjižničarka
Fotografije: Amadej Zalokar, 2. b