Beremo skupaj - tokrat z otroki iz Vrtca Škofja Loka

Letos smo se že drugič priključili množici dogodkov v okviru projekta Nacionalni mesec skupnega branja – Beremo skupaj. Tokrat je potekal v sodelovanju z evropsko bralno kampanjo EUReads (Evropa bere), ki opozarja na veliko pomembnost branja, pripovedovanja in poslušanja že v zgodnjem otroštvu. Prav zaradi tega smo se odločili, da na obisk povabimo otroke iz Vrtca Škofja Loka. Dijakinje Teja Bergant, Lucija Maček in Patricija Raztresen so si izbrale vsaka svojo najljubšo pravljico in se pripravile na pripovedovanje. To je namreč posebna veščina, ki ima že več kot 20 let celo svoj festival.

6. novembra 2019 smo tako z veseljem pričakali skupini Deteljica in Barvica. Otroci so z zanimanjem prisluhnili trem zgodbam in tudi sodelovali z odgovori na vprašanja. Srečanje je spretno vodila Katarina Papler, s svojo harmoniko pa ga je polepšal dijak Izak Kokalj. Vsi smo se strinjali, da je tako za vrtičkarje kot za naše dijake dogodek bil nadvse prisrčen in bogat. Upamo, da smo z njim prispevali k ozaveščanju o pomembnosti bralne kulture, druženja in osebnostne rasti in da bomo ostali bralni prijatelji tudi v prihodnje.

Tekst: Majda Kokalj Auguštiner, prof., fotografije: Ana Prevc Megušar, prof.