3. srečanje evropskih gimnazij v Škofji Loki

Gimnazija Škofja Loka je od ponedeljka, 20. marca, do petka, 24. marca 2017,  gostila delegacije 8 držav na 3. srečanju evropskih gimnazij.

Sodelujoče šole so bile poleg delegacije gostiteljev še :

Zemunska gimnazija iz Zemuna v Srbiji, Gimnazija Dositelj Obradović iz Temišvarja iz Romunije, Gimnazija Jovan Dučić iz Trebinja iz Bosne in Hercegovine (Republika Srbska), Gimnazija Nikola Tesla iz Budimpešte na Madžarskem, Gimnazija Orče Nikolov iz Skopja, letos prvič v družini gimnazij tudi naši partnerski šoli Gimnazija Himmelev iz Roskilda na Danskem in Gimnazija Joachim Hahn iz Blaubeurna v bližini Ulma v Nemčiji.

Tematika letošnjega srečanja je razrednik in razredništvo. Ker učitelji in dijaki prihajajo iz različnih držav, je bilo srečanje izredno zanimivo in poučno. Delali smo v različnih delavnicah na dano temo ter prišli do različnih ugotovitev, pobud in predlogov za izboljšanje dela v razredu.

Veliko vlogo so na srečanju imeli dijaki, ki so se odlično izkazali tako v suverenih predstavitvah svojih mest in šol kakor tudi v konkretnih predlogih o kakovostnejšem delu v razredu.

Učitelji smo razglabljali predvsem o problematiki, ki jo prinaša šolski vsakdan, od nemotiviranih dijakov, ki manjkajo pri pouku, do sodelovanja s starši in evalvacje učiteljevega dela.

Srečanje se je pravkar končalo in na šoli pripravljamo končno evalvacijsko poročilo, ki ga bomo posredovali javnosti.

• Delegacije so prišle iz 7 evropskih držav.
  • Delo je potekalo v delavnicah.
  • Delali so v mešanih skupinah.
  • Prisluhnili smo zanimivim poročilom.
  • Delo na srečanju je spremljala predsednica Društva Ravnatelj.
  • Delavnice so vodili  tudi učitelji škofjeloške gimnazije.
  • Dijaki so poročali.
  • Tudi delo učiteljev je potekalo v delavnicah.
  • Učitelja danske šole.
  • Posnetek s sprejema pri škofjeloškem županu.
  • Skupinski posnetek na MOL z županom Jankovićem.
  • S sprejema pri županu MOL: skupaj s predstavnico srbske gimnazije
  • S sprejema na MOL: župan z učitelji in dijaki.
  • Gostitelj je predstavil projekt.
  • S kolegico madžarske gimnazije iz Budimpešte.
  • S poti v Crngrob.
  • Na obisku v slovenskem parlamentu.
  • Učiteljice srbske in madžarske gimnazije
  • Povabilo romunskih dijakov v Temišvar leta 2021.
  • Danska dijaka v vikinški opravi.
  • Za konec smo gostom predstavili del naše kulturne dediščine z ansamblom Dor ma cajt.
  • Ob slovesu še fotografija vseh udeležencev srečanja.