Pojdi na glavno vsebino

200 let Dostojevskega

11. novembra 2021 obeležujemo 200. obletnico rojstva velikega ruskega pisatelja F. M. Dostojevskega (11. 11. 1821—9. 2. 1881). Njegov izjemno plodovit in sporočilno bogat opus ga uvršča med vrhove svetovnega pripovedništva in je usodno zaznamoval literarni, filozofski in kulturni prostor vse do danes. Ob tej priložnosti smo v gimnazijski knjižnici postavili razstavo o Dostojevskem. Na ogled ponujamo njegova dela, dijaki rusisti pa so na pobudo prof. Marjete Petek Ahačič izdelali lepo oblikovane in pomenljive zapise izbranih citatov iz njegovih del. Prijazno vabljeni k ogledu!
Marjeta Petek Ahačič, prof.
Majda Kokalj Auguštiner, prof., knjižničarka

Spletno mesto za boljše delovanje uporablja piškotke.
Ti piškotki ne posegajo v vašo zasebnost. Več ...