Preventiva v cestnem prometu

13. februar 2020

Dijake 3. letnika Gimnazije Škofja Loka, obveščam, da v ponedeljek, 24. februarja, iz programa obveznih vsebin pripravljamo predavaje iz preventive v cestnem prometu.

V sodelovanju z zavodom Vozim vas bo 3. šolsko uro (8.55) v predavalnici nagovoril član društva, danes paraplegik, ki je pred leti imel prometno nesrečo. Naslednjo šolsko uro vas bo na pasti v cestnem prometu v naši okolici opozoril predstavnik policijske postaje Kranj ter s slikovnim gradivom predstavil posledice prehitre vožnje oz. vožnje pod vplivom alkohola in drugih sredstev. Izpolnili boste tudi anketo.

Zavedati se moramo, da je vzgoja za varnost v cestnem prometu izredno pomembna, predvsem v letih, ko prvič sedate za volan. Zato vas naprošam, da ponedeljkov program obveznih vsebin vzamete resno.

Predvidoma bo program trajal dve šolski uri. Sledi malica. Po malici sledi redni pouk po urniku.