Rezultati šolskega tekmovanja iz znanja španščine

28. februar 2022

15. februarja 2022 je na gimnaziji pod mentorstvom Jasne Batagelj, prof., in Špele Oman, prof., potekalo šolsko tekmovanje iz znanja španščine za 3. in 4. letnik.
Od 17 tekmovalcev 3. letnika jih je 7 osvojilo bronasto priznanje, 5 pa se jih je z doseženim rezultatom uvrstilo na državno tekmovanje: to so prvouvrščena Neža Vidovič, 3. c., drugouvrščena Klara Pejanović, 3. b, tretjeuvrščena Lea Kokalj, 3. š., ter Dolores Sodja, 3. c., in David Šuštar, 3. a, ki si z enakim številom točk delita četrto mesto. Bronasto priznanje dobita še Tina Čebašek, 3. c, in Izak Kokalj, 3. c.
Med 13 tekmovalci 4. letnika je 5 dobitnikov bronastega priznanja, na državno tekmovanje pa so se uvrstili Elina Gašperlin, 4. c, in Tian Mrkulić, 4. š, ki si delita prvo mesto in Tara Nastran, 4. e, na tretjem mestu. Dobitnika priznanja sta še Gaber Bratož, 4. š, in Taj Dolenc, 4. š.
Špela Oman, prof.