Odprtje razstave

22. oktober 2018

Cankar v sliki in besedi

V sklopu vseslovenskega projekta Nacionalni mesec skupnega branja – Beremo skupaj, Cankarjevega leta 2018 in v povezavi z izbranimi Cankarjevimi besedili za tekmovanje za Cankarjevo priznanje vabimo na odprtje razstave z naslovom  »Cankar v sliki in besedi«.

Na šolo vabimo mladega slikarja Jana Alberta Novaka, diplomanta ALUO. Razstavil bo svoje slike, ki so nastale pri projektu »Ilustracija Cankarjeve Bele krizanteme«. Srečanje bo potekalo v sodelovanju s tekmovalkami za Cankarjevo priznanje pod mentorstvom prof. Melite Perkovič. Prisluhnili bomo avtorjevim komentarjem k slikam, razmišljali o aktualnosti Cankarjevih del v današnjem času in si izmenjali osebne izbore Cankarjevih misli in citatov.

Srečanje bo v sredo, 24. oktobra 2018, osmo in del devete šolske ure v šolski knjižnici.

Dijaki, ki bi se želeli udeležiti prireditve, naj se do torka, 23. oktobra, prijavijo v knjižnici.

Za vse dijake, ki se pripravljajo na tekmovanje za Cankarjevo priznanje, pa je udeležba obvezna (prijave prav tako v knjižnici, vsem priznane ure za OIV ).

Prijazno vabljeni!

Melita Perkovič, prof., in Majda Kokalj Auguštiner, prof. in  knjižničarka