Nogomet

12. april 2019

V torek, 9.4 je na I. gimnaziji v Celju potekalo četrtfinale državnega šolskega nogometa. Igralci so z borbeno igro kljub starostni in fizični premoči na krilih kapetana Tevža Pokorna dosegli zgodovinski uspeh naše gimnazije, saj so se kot prva generacija uvrstili v polfinale državnega šolskega nogometnega prvenstva. Sprva so s 4:5 premagali ŠC Novo Mesto, v finalni tekmi pa so po napetih sedemmetrovkah premagali še I. gimnazijo Celje. Igrali so: Maks Peternel 2.Š, Bine Bernik 1.Š, Tevž Pokorn 4.Š, Andrej Kneževič 1.Š, Jan Pipp 2.Š, Jaka Trdina 2.Š, Jan Saje 1.Š, Gaber Bratož 1.Š, Rino Rahmanović 1.Š, Rok Gortnar 3.E, Maks Žorž 3.C, Žan Štefe 3.Š.

Polfinale bo potekalo v torek 16.4 na naši šoli, zato vsi močno vabljeni, da podprete naše nogometaše in jim pomagate med najboljše štiri v Sloveniji.

Lep športni pozdrav,

Matej Albreht