Best in English

23. december 2021

BEST IN ENGLISH (No pun intended)

Z  velikim zadovoljstvom leto zaključujemo s še enim uspehom naših dijakov in dijakinj. 26.11. se jih je 56 udeležilo mednarodnega tekmovanja iz znanja angleškega jezika Best in English za dijake med 15 in 19 letom starosti. Na računalnikih so reševali naloge iz bralnega razumevanja, poznavanja slovnice in slušnega razumevanja. Tekmovanja se je udeležilo 17 223 dijakov iz 595 šol iz 32 držav. Šole med seboj tekmujejo tako, da se rezultati najboljših desetih dijakov z vsake šole seštejejo.

Naši dijaki so med vsemi sodelujočimi srednjimi šolami osvojili izjemno 10. mesto.

Največ točk so za našo ekipo dosegli  Matej Krmelj, 3.d, Leon Omerzel, 4.e, Ivan Novak, 2.e,  Aljaž Mrak, 3.d, Urška Gruden, 4.e, Eva Guzelj, 1.e, Maša Markun, 3.a, Pia Vrečko, 3.a, Lola            Jocić, 4.e, Matej Nastran, 2.a in Tia Terze Knific, 3.c.

Čestitke vsem tekmovalcem, še prav posebne pohvale pa najboljšim.

Želimo vam lepe praznike.

Aktiv profesorjev angleškega jezika