Menjaj branje in sanje

18. april 2017

Unescov projekt MENJAJ BRANJE IN SANJE 2017

V dnevih, ko obeležujemo svetovni dan knjige (23. april) in poteka Unescov projekt Noč knjige, se naša šola vključuje v dogajanje z nacionalnim Unescovim projektom MENJAJ BRANJE IN SANJE v organizaciji Gimnazije Ledina.
Projekt bo potekal kot izmenjava knjig v šolski knjižnici, in sicer ste naprošeni, da od doma prinesete izbrano knjigo, ji pripišete svojo misel, posvetilo ali citat, in jo zamenjate z drugo, ki bo na voljo v knjižnici.
Vabljeni ste, da podarite tudi slikanice za predšolske otroke, saj nas bodo obiskali otroci iz vrtca. Z veseljem bodo prevzeli vaša knjižna darila.
Cilj projekta je »vzbuditi večje zanimanje za branje in knjigo med mladimi«, prav tako pa želi spodbuditi medsebojno sporazumevanje, medgeneracijsko spoznavanje in poudariti pomen intimnega druženja s knjigo.
Menjava knjig bo potekala v šolski knjižnici med 18. in 25. aprilom 2017. Vsa posvetila bomo zabeležili in jih ob zaključku dejavnosti objavili.
Vabljeni torej k izmenjavi knjig z osebnimi posvetili v šolski knjižnici.

Majda Kokalj, prof., knjižničarka