Literarni natečaj Urška 2017

13. december 2016

Javni sklad za kulturne dejavnosti in revija Mentor objavljata Razpis za mlade literarne ustvarjalce Urška 2017. Namenjen je mladim neuveljavljenim avtorjem, ki pišejo v slovenskem jeziku. Zainteresirani dijaki lahko več informacij o razpisu dobite v šolski knjižnici ali na spletni strani Javnega sklada za kulturne dejavnosti. Prispevke bomo zbirali v šolski knjižnici, in sicer najkasneje do  ponedeljka, 9, januarja 2017. V pregled in za pripravo na prijavo jih prinesite osebno ali jih pošljite na  e-naslov knjižničarke (marija.kokalj@gimnazija-skofjaloka.si). Rok za prijavo na razpis je 20. januar 2017.

V preteklih sezonah je revija SELAJEC vedno izbrala prispevke prijavljenih gimnazijcev in jih objavila. Na regijski prireditvi v Škofji Loki so bile njihove pesmi in kratke zgodbe javno predstavljene, prejeli pa so tudi posebna priznanja. Dijaki, ki se boste prijavili na natečaj, boste svoje literarne izdelke predstavili tudi na Gimnaziji Škofja Loka, in sicer na prireditvi Noč knjige, ki jo vsako leto pripravimo v sklopu vseslovenskega Unescovega projekta ob 23. aprilu, svetovnem dnevu knjige.

Vabljeni k udeležbi tudi letos!

Majda Kokalj, prof., knjižničarka