Štipendije za dijake, ki so mlajši od 18 let

10. december 2013

Spoštovani straši!

Obveščam vas o možnosti ponovne pridobitve štipendije za dijake mlajše od 18 let. Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev je v letu 2012 ukinil pravico do državne štipendije vsem dijakom starim do 18 let. Zakon je določil, da namesto štipendije dijak (njegova družina) prejme višje otroške dodatke. V praksi pa se je izkazalo, da so bili ti dodatki bistveno nižji od prej dodeljene štipendije. Strokovna javnost je dosegla spremembo zakona, ki je objavljen v Uradnem listu št.: 56/2013, Zakon o štipendiranju, ki ponovno omogoča prejemanje državne štipendije za mladoletne dijake.

Vlogo za pridobitev štipendije lahko starši oddate od 1. 12. 2013 dalje na Centru za socialno delo v kraju stalnega bivališča, štipendije pa bodo upravičencem dodeljene od 1. 1. 2014 dalje.

Državne štipendije so namenjene dijakom iz socialno šibkejših družin. Pravico do prijave imajo družine katerih osebni dohodek ne presega 53% neto povprečne plače na družinskega člena.

Lepo vas pozdravljam.

Saša Bogataj Suljanović,  šolska svetovalna služba