Šola za starše: dr. Sanja Rozman: Rasti v ljubezni

8. januar 2015

Spoštovani starši!

Vabljeni še na zadnje predavanje iz letošnjega cikla Šola za starše, ki bo v četrtek, 22. januarja 2015, ob 18. uri v Kinu Sora v Škofji Loki. Tokrat bo naša gostja dr. Sanja Rozman na temo ljubezni.

Ljubezen je rdeča nit, ki se vleče skozi življenja vseh ljudi. Je vrednota, brez katere vse druge stvari v življenju izgubijo pomen. Ne glede na to, kam jih vodi življenjska pot, se pred vse ljudi nenehoma postavljajo okoliščine, v katerih rastejo v ljubezni. Bodisi da jo neprestano iščejo, jo poskušajo pribarantati, ukrasti od drugih, prepričani, da je ni dovolj za vse, ali pa da se ukvarjajo s tem, kako jo ravno prav dajati, da bi se počutili dobro in ne bi bili izkoriščani. Ne glede na obliko odnosov, s katerimi smo obdani, se kar naprej zavestno ali nezavedno trudimo razvozlati zakonitosti te rdeče niti življenja, ki jo potrebujemo kot hrano in vodo, kot zrak ki ga dihamo, včasih pa še bolj.

Saša Bogataj Suljanović, šolska svetovalna delavka