Obisk nemških dijakov

4. marec 2012

Škofjeloški dijaki so bili na enotedenski izmenjavi v  omenjeni gimnaziji  lani jeseni, tokrat pa dobijo v goste 31 dijakov. Gimnazija Škofja Loka  uspešno sodeluje  z Gimnazijo Joachim Hahn že od leta 2007 dalje. Za goste so loški gimnazijci pripravili pester program: poleg dvodnevnih strokovnih delavnic na šoli  si bodo nemški dijaki ogledali tudi slovensko Primorje, Antonov rov v Idriji ter Ljubljano.

Z omenjeno šolo Gimnazija Škofja Loka sodeluje v vsakoletni izmenjavi dijakov predvsem na osnovi naravoslovnih projektov. Obenem imajo dijaki priložnost, da se pobliže spoznajo tako z delom v šoli kakor tudi z vsakodnevnim življenjem, saj so v obeh primerih gostje za en teden nastanjeni pri gostiteljih doma.

Koordinatorici letošnje izmenjave sta razredničarka Mojca Tolar, prof. kemije in  prof. Elsa Louis.