Ob 60-letnici: gostja dr. Meta Grosman, Filozofska fakulteta Ljubljana

17. marec 2010

Iz cikla prireditev ob 60-letnici Gimnazije Škofja Loka

Gimnazija Škofja Loka iz programov »Obiski na Gimnaziji Škofja Loka« in  iz cikla prireditev ob 60-letnici Gimnazije Škofja Loka  v četrtek, 25. marca 2010, ob 18.00 uri v šolski knjižnici gosti redno profesorico na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani z oddelka za anglistiko in amerikanistiko dr. Meto Grosman, slovensko anglistko in literarno zgodovinarko. Spregovorila bo o književnosti v medkulturnem položaju, o mladih in razsežnostih branja za boljšo pismenost in nasploh o razumevanju književnosti danes.

Obenem strokovni aktivi tujih jezikov in slovenščine na Gimnaziji Škofja  Loka   v tednu od 22. do 26. marca 2010 v šolski knjižnici pripravljajo priložnostno razstavo učbenikov in delovnih zvezkov, ki so jih uporabljali tako profesorji kot gimnazijski dijaki v 70-ih, 80-ih in 90-letih prejšnjega stoletja. Razstava spada v sklop praznovanja 60-letnice Gimnazije Škofja Loka.