Pojdi na glavno vsebino

Izreden uspeh škofjeloških matematikov

14. maj 2023

Pred prvomajskimi prazniki  - 22. 4.  je v Kranju potekalo državno tekmovanje iz matematike. Na tekmovanje se je uvrstilo 21 dijakov škofjeloške gimnazije.  Tri ure so reševali matematične zagonetke. In to so naredili zelo dobro - dosegli so 7 zlatih in 11 srebrnih priznanj.

Jedrt Šinkovec je bila najboljša med tekmovalci 4. letnika in je postala državna prvakinja.  Prav tako si je lovoriko državnega prvaka med dijaki 2. letnika priboril Gašper Čadež. 4. mesto in 3. nagrada med 3. letniki je pripadla Jakobu Žoržu. 5. mesto in 3. nagrado med 1. letniki pa je dosegel Jošt Kalan.

Zlato priznanje so dobili še Gašper Jošt, Matej Nastran in Sara Fereirra.

Ob zlatih priznanjih pa je še 11 dijakov osvojilo srebrno priznanje: Nika Šimnovec, Pia Vrečko, Maša Markun, Eva Zupanc, Nejc Sušnik, Tim Seher Klavora, Mark Peternel, Anej Peternel, Anže Kopač, Lukas Kalinšek Likozar in Lenča Miklavčič.

Na gimnaziji smo izredno ponosni na zmagovalno matematično ekipo in  in na nivo znanja, ki so ga pokazali in vsem prejemnikom priznanj iskreno ČESTITAMO.

Zahvala  in čestitke pa gredo  tudi ekipi mentorjev: Andreji Dobrovoljc, Marku Špoladu in Manci Čadež.

Spletno mesto za boljše delovanje uporablja piškotke.
Ti piškotki ne posegajo v vašo zasebnost. Več ...