Iz cikla Šola za starše: Arne Hodalič

6. januar 2017

Arne Hodalič: ZAPIRAJ VRATA ZA SEBOJ, NE PRED SEBOJ

četrtek, 12. januar 2017, ob 18.00 v predavalnici Gimnazije Škofja Loka in Šolskega centra Škofja Loka

Predavanje bo zasnovano na vizualni predstavitvi fotografij, ki so nastale med Hodaličevo dolgoletno kariero fotografa in fotoreporterja. V prvem delu bo poudarek predvsem na načinu njegove prehojene poti od tako pomembne odločitve, kaj naj bi v življenju sploh počel, do tega, kako se s tem pomembnim vprašanjem spopada danes. Gre namreč za življenjsko pot od ne preveč »pridnega« učenca, dijaka in študenta, ki mu je šolanje velikokrat pomenilo težko breme, s katerim se z lahkoto poistoveti večina poslušalcev, pa vse do končanega doktorata in naziva izredni profesor na dveh visokih šolah, FDV in VIST.

Beseda bo tekla o tem, kako je na njegovo življenje vplivala malce drugačna in ne tako običajna vzgoja, ki jo je pravzaprav razumel in začel zares ceniti šele v zrelih letih. V drugem delu pa bo predstavil nekaj izbranih zgodb, tako avanturističnih kot tudi bolj socialno obarvanih, in se skoznje dotaknil nekaterih osnovnih človeških vrednot, kot so toleranca, priznavanje multikulturnosti in empatija.