Informativni dan 2013

21. januar 2013

Učenke in učence osnovnih šol vabimo k vpisu v:

program klasične gimnazije (vpis v en oddelek 1. letnika), smo edina šola na Gorenjskem, ki izvaja ta program:

• klasična gimnazija dijakom nudi več humanističnega znanja,
  • vsa štiri leta se dijaki učijo tudi latinščino,
  • pri drugem tujem jeziku dijaki izbirajo med španščino in nemščino,
  • narodna izmenjava dijakov in strokovne ekskurzije doma in v tujino;

program splošne gimnazije (vpis v štiri oddelke 1. letnika). Dijaki bodo lahko izbirali med:

• oddelkom s poudarkom na naravoslovju, drugi tuj jezik je nemščina
  • oddelkom s poudarkom na družboslovju, drugi tuj jezik je nemščina ali francoščina

evropski oddelek

• pouk nadgrajujemo z uvajanjem sodobnih učnih metod in učnih vsebin s poudarkom na projektnem delu in medpredmetnih vsebinah
  • poudarjen drugi tuj jezik je francoščina ali ruščina
  • izbirne ure namenjamo tudi družboslovnim  in  naravoslovnim  predmetom  kot pripravo  na interdisciplinarne  projekte
  • narodna in mednarodna izmenjava dijakov ter strokovna ekskurzija v evropske inštitucije

Dijakom 4. letnika ponujamo veliko možnosti za prijavo na izbirne maturitetne predmete

Pouk poteka v dopoldanskem času, avtobusni prevozi so prilagojeni urniku šole.

Rezultati, ki so jih dijaki skupaj z učitelji škofjeloške gimnazije dosegli v minulih letih, so nam v veselje in ponos: nadpovprečni dosežki na maturi, državni prvaki v znanju, udeleženci in dobitniki priznanj na olimpijadah v znanju. Naši dijaki so po končani srednji šoli uspešni študenti in diplomanti.

Na Gimnaziji Škofja Loka vsem dijakom nudimo bogat program dejavnosti: pevski zbor, gledališka skupina, šolski časopis, program za mlade MEPI, strokovne ekskurzije (London, Pariz, Rim, Dunaj) mednarodne izmenjave dijakov z Danci, Italijani, Nemci, Španci, Čehi in Avstrijci, prostovoljstvo. Smo Unescova projektna šola. Dijaki si med letom ogledajo več gledaliških predstav, prisluhnejo raznovrstnim koncertom in se udeležijo treh športnih dni.

Skratka, dijaki imajo na Gimnaziji Škofja Loka veliko možnosti za svoj osebnostni razvoj in veseli bomo vsakega, ki se bo odločil, da za svojo srednjo šolo  v naslednjem šolskem letu izbere Gimnazijo Škofja Loka.

Cenimo znanje, dobre medsebojne odnose, strpnost in se obenem  zavedamo svoje odgovornosti.

Informativni dnevi:

• petek, 15. februarja 2013, ob 9. uri in ob 15. uri ter
  • v soboto, 16. februarja 2013, ob 9. uri.

Informacijo pripravila:
Saša Bogataj Suljanović, šolska svetovalna služba